آشنايي با ابزار باغباني
معرفي برند هاي مختلف ابزار باغباني در وب سايت دكتر ابزار

پيچ گوشتي و اصلي ترين قسمت هاي آن

پيچ گوشتي از كاربرد ترين ابزارهاي دستي محسوب مي شود كه در تمامي صنايع جهت باز و بسته كردن انواع پيچ استفاده مي شود.پيچ گوشتي بسته به نوع كاربردي كه دارند در انواع مختلف و در سايز هاي متنوع ساخته مي شوند اما تمامي آنها يك وجه مشترك دارند.هر پيچ گوشتي از چهار قسمت اصلي تشكيل شده است.

پيچ گوشتي و اجزاي مختلف آن

دسته (Handle)

طراحي اين قسمت به گونه ايي مي باشد كه قابليت قرار گريري در دست كاربر را به راحتي داشته باشد.اين قسمت در برخي از پيچگوشتي ها به صورت باريك و برخي ديگر به صورت ضخيم ساخته شده اند.اما امروزه از پيچ گوشتي برقي و شارژي براي افزايش سرعت كار استفاده مي شود.اين ابزارها نيز داراي يك بدنه ثابت با نوك و سري قابل تعويض مي باشند.

ميله (Shank)

اين قسمت متصل به دسته بوده و داراي اندازه هاي مختلفي مي باشد.ميله بعضي از پيچگوشتي ها، بلند و در برخي ديگر به صورت كوتاه طراحي مي شوند.جنس ميله پيچگوشتي عمدتا از فولاد سخت كاري شده مي باشد تا طول عمر و دوام اين ابزار افزايش يابد.در پيچگوشتي هاي مورد استفاده برق كاران اين قسمت با يك پوشش پلاستيكي غير رسانا قوي پوشيده شده است.

نوك (Tip)

 مهمترين قسمت يك پيچگوشتي دستي نوك تيغه آن است كه در سر پيچ واقع شده و در مدل ها مختلف دو سو،چهار سو،شش سو،مربعي،ستاره اي و غيره ساخته شده است.

تيغه (Blade)

در بخش انتهايي پيچ گوشتي دستي، تيغه آن قرار گرفته كه باتوجه به نوع عملكرد ي كه دارد در مدل هاي تخت،استوانه اي يا مخروطي وجود دارند.

امتیاز:
بازدید: 3
برچسب:
:
[ 1398/6/2  ] [ ۰۴ ] [ doctorabzar ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب