آشنايي با ابزار باغباني
معرفي برند هاي مختلف ابزار باغباني در وب سايت دكتر ابزار

رايج ترين ابزارآلات در خانه

به دليل افزايش هزينه تعميرات و خدمات فني دستگاه ها سياري از افراد ترجيح مي دهند تا كارهاي فني منزل يا محل كارشان را خودشان انجام دهند.در اين مقاله شما را با تعداي از ابزارآلات دستي مورد نياز در خانه آشنا مي نماييم.

 

ابزارهاي دستي مورد نياز در خانه

آچار

اچار ها وظيفه باز و بستن و جلوگيري از چرخيدن پيچ و مهره دارند.اگر  طول عمر و دوام آچار خريداري شده اهمين بالايي برايتان دارد پيشنهاد مي كنيم اچارهاي كه از جنس آلياژ كروم واناديوم ساخته شده اند استفاده نماييد. اين آلياژ در برابر زنگ زدگي،خوردگي و شكستگي مقاومت بالايي دارد.آچار ها تناسب با نوع پيچ و مهره ساخته ميشوند و داراي انواع مختلف و متنوعي هستند.آچار فرانسه،اچار شلاقي و آچار كلاغي از نمونه هاي پركاربرد در منازل مي باشند.آچارهاي دو سو و چهارسو نيز مخصوص پيچ ها دو سو و چهارسو هستند و برخي از آنها قابليت فازمتر را نيز دارند و مي توانند فاز يا نول بودن سيم را تشخيص دهند.

انبر دست

انبر دست و دم باريك دو ابزار بسيار مهم و ضروري در خانه مي باشند.اين ابزار وظيفه نگه داشتن،چرخاندن،‌خم كردن و بريدن سيم و كابل،خم كردن قطعات فلزي كوچك مثل پيچ و قطعات فلزي و بيرون كشيدن ميخ از چوب را دارد.دم باريك مانند انبردست عمل كرده اما به دليل نوك بلندي كه دارد مناسب باستفاده در براي فضاهاي محدودتر مي باشد.

چكش

داشتن يك چكش سبك در خانه مشكل نصب تابلو و قاب عكس  را در منزل جديدتان حل ميكند.چكش نيز مانند ساير ابزارآلات ديگر در انواع مختلفي توليد مي شوند. بعضي از آنها داراي ميخ‌كش بوده و مي توان براي بيرون كشيدن ميخ‌هاي قديمي از ديوار از آن بهره برد.

 اره دستي

اره دستي براي هرس كردن شاخه هاي درختان باغچه و بريدن چوب استفاده مي شود.اره هاي برقي و بنزيني نيز وجود دارند كه مناسب كارهاي بزرگ تر و حرفه ايي تر بوده و قدرت و سرعت بالاتري نيز دارند.اما استفاده از انها نيازمند مهارت خاصي مي باشد چراكه يك لحظه سهل انگاري خطرات جبران ناپذيري را به بار مي آرود.

پيچ گوشتي

پركاربردترين ابزار براي باز و بسته كردن انواع پيچ ها،پيچگوشتي مي باشد.اين ابزار كاربردي متناسب با نوع و محل قرار گيري پيچ بوده و در انواع پيچ گوشتي برقي،شارژي و دستي در مدل ها و طرح هاي بسيار متنوع در بازار عرضه مي شوند.پيچگوشتي دستي سري هاي مختلفي دارد و هر كدام مخصوص يك نوع پيچ مي باشند.مثلا پيچ گوشتي دو سو براي پيچ هاي دو سو و پيچگوشتي ها چهارسو براي پيچ ها چهارسو ساخته شده اند.پيچگوشتي هاي شش سو،مربعي و ستاره اي نيز همين طور.لازم به ذكر است جهت كارهاي حرفه ايي و بزرگ تر كه نيازمند قدرت و سرعت بالاتري است بهتر است از نوع برقي و شارژي پيچگوشتي استفاده شود.پيچگوشتي هاي شارژي و برقي براي مصارف خانگي مناسب نيست و نيازي نيست هزينه زيادي براي خريد اين وسيله صرف نماييد.

 

ضروري ترين ابزارها براي مصارف خانگي

امتیاز:
بازدید: 2
برچسب:
:
[ 1398/6/21  ] [ ۰۷ ] [ doctorabzar ] [ ]

پيچ گوشتي و اصلي ترين قسمت هاي آن

پيچ گوشتي از كاربرد ترين ابزارهاي دستي محسوب مي شود كه در تمامي صنايع جهت باز و بسته كردن انواع پيچ استفاده مي شود.پيچ گوشتي بسته به نوع كاربردي كه دارند در انواع مختلف و در سايز هاي متنوع ساخته مي شوند اما تمامي آنها يك وجه مشترك دارند.هر پيچ گوشتي از چهار قسمت اصلي تشكيل شده است.

پيچ گوشتي و اجزاي مختلف آن

دسته (Handle)

طراحي اين قسمت به گونه ايي مي باشد كه قابليت قرار گريري در دست كاربر را به راحتي داشته باشد.اين قسمت در برخي از پيچگوشتي ها به صورت باريك و برخي ديگر به صورت ضخيم ساخته شده اند.اما امروزه از پيچ گوشتي برقي و شارژي براي افزايش سرعت كار استفاده مي شود.اين ابزارها نيز داراي يك بدنه ثابت با نوك و سري قابل تعويض مي باشند.

ميله (Shank)

اين قسمت متصل به دسته بوده و داراي اندازه هاي مختلفي مي باشد.ميله بعضي از پيچگوشتي ها، بلند و در برخي ديگر به صورت كوتاه طراحي مي شوند.جنس ميله پيچگوشتي عمدتا از فولاد سخت كاري شده مي باشد تا طول عمر و دوام اين ابزار افزايش يابد.در پيچگوشتي هاي مورد استفاده برق كاران اين قسمت با يك پوشش پلاستيكي غير رسانا قوي پوشيده شده است.

نوك (Tip)

 مهمترين قسمت يك پيچگوشتي دستي نوك تيغه آن است كه در سر پيچ واقع شده و در مدل ها مختلف دو سو،چهار سو،شش سو،مربعي،ستاره اي و غيره ساخته شده است.

تيغه (Blade)

در بخش انتهايي پيچ گوشتي دستي، تيغه آن قرار گرفته كه باتوجه به نوع عملكرد ي كه دارد در مدل هاي تخت،استوانه اي يا مخروطي وجود دارند.

امتیاز:
بازدید: 4
برچسب:
:
[ 1398/6/2  ] [ ۰۴ ] [ doctorabzar ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب